Kojení může pomoci dětem seznámit se a oblíbit si zeleninu

Rubriky: |

Kojení dává dětem ten nejlepší start do života. Dodává živiny k růstu i pro posílení zdraví, a to i do dalších let. Nyní se díky studie v American Journal od Clinical Nutrition ukazuje, že může pomoci dětem oblíbit si zeleninu. Výsledky prokázaly, že děti, které jsou krmeny mateřským mlékem, když maminky konzumovaly zeleninu/zeleninové šťávy, snadněji přijímají zeleninu a neodmítají ji, když ji jako větší dostanou.

Zeleninová chuť totiž přechází i do mléka a dítě ji tak zná a není mu nepříjemná. 97 žen v pokusu pilo během doby, po kterou kojily, nápoje z červené řepy, celeru nebo mrkve.

Některé ženy začaly pít zeleninové nápoje, když byly dítěti 2 týdny, jiné v 6 a 10 týdnech života. Také se lišilo, kolik hrnků zeleninové šťávy vypily. Když děti v 8 měsících dostávaly pevnou potravu, ve které byla zelenina, lépe ji přijímaly ty děti, jejichž maminky pily šťávy více a déle. Navíc děti preferovaly tu zeleninu, jakou šťávu maminka pila. Většina měla problémy s brokolicí, jelikož ji neznaly. Již během kojení tedy můžete zajistit to, aby vaše dítě neodmítalo zeleninu.

 

Breastfeeding could help children eat all their veg after exposing them to the flavour through a mother’s milk